lang

System wentylacji kominowo – tunelowej

Wentylacja kominowo – tunelowa

składa się z dolotów powietrza, wyciągów powietrza, paneli chłodzących oraz dolotów powietrza małych i wentylatorów kominowych.

 

Doloty powietrza

Doloty powietrza w wentylacji tunelowej to duże otwory umiejscowione na jednym końcu kurnika, kurtyny, klapy lub żaluzje, które dzięki automatycznej regulacji i sterowaniu dostarczają mniejszą lub większą ilość powietrza do kurnika z zewnątrz.

 

Wyciągi powietrza

Wyciągi powietrza to wentylatory typu Master o dużej wydajności i dużym przepływie powietrza oraz niskim poborze mocy umiejscowione w przeciwległym końcu kurnika w stosunku do dolotów powietrza, mają one za zadanie przeciągnąć powietrze przez całą długość kurnika i usunąć na zewnątrz.

 

Panel chłodzący

Ten system chłodzenia opiera się na procesie parowania wody w panelach, wykonanych ze specjalnie uformowanego, impregnowanego papieru celulozowego. Wyższa temperatura i niższa wilgotność względna zapewnia lepszy efekt schłodzenia powietrza, ponieważ proces parowania jest wtedy dużo łatwiejszy. Znajdujące się w panelu precyzyjnie krzyżujące się wyżłobienia powodują, że panel charakteryzuje się wysoką efektywnością parowania i nie stanowi oporu dla przepływającego powietrza.

 

Doloty powietrza małe

Doloty powietrza małe to klapy wlotu powietrza przez które powietrze dostaje się do wnętrza kurnika są one równomiernie wg. potrzeb rozmieszczone na ścianach długich obiektu inwentarskiego.

 

Wentylatory kominowe

Wentylatory kominowe to elementy składowe wentylacji umieszczone równomiernie wzdłuż kalenicy budynku.

Zalety wentylacji kominowo-tunelowej

  • system wentylacji kominowo-tunelowej znajduje najlepsze zastosowanie w regionach o mroźnych zimach i gorących miesiącach letnich,
  • wentylacja kominowo-tunelowa zapewnia ptakom w ciągu całego roku stabilne warunki klimatyczne, dzięki temu uzyskujemy wysoką wydajność produkcyjną latem i zimą w pełni wykorzystany jest potencjał genetyczny ptaków oraz uzyskujemy optymalne wykorzystanie paszy, 
  • system pracuje w dużym przedziale temperatur od -20 OC do +40OC:
    • przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz pracuje wentylacja w systemie kominowym – możliwe jest wówczas dokładne sterowanie nawet małymi ilościami powietrza, zapewnia to równomierne rozłożenie temperatury w całym kurniku,
    • przy wysokich temperaturach panujących na zewnątrz pracuje wentylacja w systemie tunelowym – powodując dużą prędkość przepływu powietrza w strefie przebywania ptaków i wykorzystanie efektu powiewu wiatru.
  • dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań elektronicznych możliwe jest płynne przejście z wentylacji kominowej do tunelowej i odwrotnie
 

Dane kontaktowe:

Augustowo 6 k/Bydgoszczy
86-022 Dobrcz, POLSKA
Czytaj więcej
icon_rzetelna

 

 

transp