lang
Strona główna   ›   Firma   ›   Aktualności   ›   Trzoda chlewna

Trzoda chlewna

Nowoczesna tuczarnia z karmieniem płynnym

W lutym 2016r. w gospodarstwie Państwa Jończyk odbyły się „Drzwi Otwarte”, podczas których hodowcy trzody chlewnej mogli zobaczyć nowoczesny system żywienia na mokro, współpracujący z układem ważenia i sortowania tucznika. (czytaj więcej)

luty  2016

 

 

Nowoczesna tuczarnia z płynnym żywieniem wybudowana „pod klucz”

Państwo Lidia i Zbigniew Dziubalscy od lat zajmują się hodowlą trzody chlewnej w miejscowości Lipie k. Gostynia. W obecnej chwili posiadają stado podstawowe liczące 120 loch. 10 grudnia 2014 roku wraz z firmą Wesstron i Ajdar zaprezentowali nową tuczarnię na 1800 stanowisk, wybudowaną „pod klucz” (czytaj więcej)

styczeń 2015

Nowoczesna chlewnia na 500 loch

Na początku maja 2014 r w miejscowości Sabnie w woj. mazowieckim, u Państwa Urszuli i Wojciecha Osipiak została otwarta kolejna chlewnia na 500 loch stada podstawowego. Państwo Osipiak hodowlą trzody chlewnej zajmują się od 8 lat. W 2006 r. wybudowali chlewnię ze ściółkowym systemem utrzymania na 800 szt. tuczników, a w 2010 r. powstała kolejna chlewnia na 1700 szt. tucznika z rusztowym systemem utrzymania. Wszystkie inwestycje były kompleksowo wyposażone przez firmę WESSTRON.  (czytaj więcej)

 czerwiec 2014

Zamknięcie otwartego cyklu w hodowli trzody chlewnej

Na początku maja 2014 r. we wsi Godziszewo w woj. wielkopolskim, u Państwa  Renaty i Wiesława Rosińskich została otwarta nowa tuczarnia na 2000 stanowisk. Państwo Rosińscy prowadzą własne gospodarstwo od 25 lat, na obszarze 52 ha, z czego 36 ha stanowi ich własność, a pozostałe 16 ha dzierżawią. Do tej pory hodowla odbywała się w cyklu otwartym. Ze względu na ciągle rosnący import prosiąt z Danii i Holandii Pan Rosiński zdecydował się na budowę nowej tuczarni i tym samym na zmianę cyklu hodowli z otwartego na zamknięty. (czytaj więcej)

czerwiec 2014

Tuczarnia kurtynowa na 960 stanowisk

 

W sierpniu br. w miejscowości Konary gm. Dąbrowa Biskupia pan Piotr Olejnik zasiedlił nową tuczarnię. Inwestor wykonał budynek z lokalną firmą budowlaną, natomiast kompleksowe wyposażenie dostarczyła oraz zamontowała firma Wesstron.

Tuczarnia posiada jedną wielką komorę z centralnym korytarzem komunikacyjnym. Znajdują się w niej 23 kojce przeznaczone dla 40 szt. zwierząt każdy oraz 2 kojce tzw. izolatki, każdy dla 20 szt. Dodatkowo, jeden ze skrajnych kojców jest delikatnie mniejszy względem pozostałych o wąski korytarzyk (równoległy do ściany szczytowej), umożliwiający obsłudze łatwy dostęp do sterowników wentylacji. (czytaj więcej)

sierpień 2015

 

Dane kontaktowe:

Augustowo 6 k/Bydgoszczy
86-022 Dobrcz, POLSKA
Czytaj więcej
icon_rzetelna

 

 

transp