lang

Elementy systemu

  • Zbiornik mieszalnikowy
  • Zbiornik powrotny
  • Pompa paszowa
  • Waga elektroniczna
  • Cyklon
  • Zawory paszowe i instalacja paszowa

ZBIORNIK MIESZALNIKOWY

Otwarty zbiornik mieszalnikowy wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności 2800 litrów. Dzięki jego konstrukcji w kształcie sześciokąta zwiększona została dokładność mieszania karmy. Zbiornik wyposażony jest w trójpunktową wagę elektroniczną. Ułatwiony dostęp do wnętrza zbiornika umożliwia zachowanie czystości poprzez mycie oraz kontrolowanie przygotowywanej mieszanki


zbiornik mieszalnikowy o pojemności 2800l

ZBIORNIK POWROTNY

Okrągły i otwarty zbiornik powrotny stosowany jest w przypadku dużych pętli. Wykonany w całości ze stali kwasoodpornej

o maksymalnej pojemności 1000 litrów. Występuje w dwóch wariantach:

 

  • usadowiony na stojaku powyżej zbiornika mieszalnikowego ze spustem otwieranym zaworem elektrycznym,
  • usadowiony bezpośrednio na posadzce, z wydajną pompą zanurzeniową do wody brudnej.

 

Jego konstrukcja zapewnia łatwy dostęp do jego wnętrza w celu czyszczenia bądź kontroli zawartości.


zbiornik powrotny na stojaku oraz zbiornik z pompą zanurzeniową

POMPA PASZOWA

Do podawania paszy używana jest pompa zanurzeniowa, której zastosowanie pozwoliło wyeliminować problemy z uszczelnieniami mechanicznymi. Jej konstrukcja zapewnia odpowiednią wydajność 400l/min. Pompa pełni dwie funkcje: pierwszą jest przygotowywanie mieszanki poprzez mieszanie zawartości w zbiorniku oraz tłoczenie gotowej karmy do instalacji. Dzięki specjalnej konstrukcji pompa rozdrabnia mieszankę.

 

 


pompa paszowa

WAGA ELEKTRONICZNA

Urządzenie pomiarowe zastosowane w zbiorniku mieszającym. Każda z wag połączona jest z  tensometrami w zbiorniku mieszalnikowym  oraz rozdzielnią elektryczno - elektroniczną. Zapewnia to precyzyjny pomiar i przesyłanie informacji do komputera sterującego.

 

 


waga elektroniczna

CYKLON

Wykonany jest ze stali kwasoodpornej. Zapobiega pyleniu się komponentów sypkich podczas przygotowywania mieszanki paszowej. Wstępne wymieszanie tych komponentów możliwe jest dzięki specjalnie zaprojektowanej do tego konstrukcji oraz wtłaczaniu płynnej zawartości ze zbiornika mieszalnikowego przez pompę paszową. Dodatkowym atutem jest znacznie zwiększona wydajność mieszania.


cyklon i schemat mieszania

ZAWORY PASZOWE ORAZ INSTALACJA PASZOWA

Do podawania paszy do koryt stosuje się specjalne zawory membranowe sterowane sprężonym powietrzem. Korpus zaworu wykonany jest z tworzywa PVC-U, membrana zaś ze wzmocnionej gumy. Zapewniają one precyzyjne podawanie odmierzonej dawki mieszanki.
Instalacja wykonana jest z rur oraz kształtek PVC-U, połączonych ze sobą za pomocą kleju. Elementy te odporne są na korozje, zarastanie kamieniem oraz na działanie słabych kwasów. Charakteryzują się bardzo niskimi oporami hydraulicznymi. Nie wymagają żadnej  konserwacji ani obsługi.


instalacja rurowa i zawór paszowy
 

Dane kontaktowe:

Augustowo 6 k/Bydgoszczy
86-022 Dobrcz, POLSKA
Czytaj więcej
icon_rzetelna

 

 

transp