Dostarczanie zwierzętom pokarmu odpowiedniego do ich wieku, wagi i potrzeb jest jednym z najistotniejszych czynników środowiskowych wpływających na osiągnięcie sukcesu w hodowli trzody chlewnej. 

 

Prawidłowe żywienie wpływa na odpowiednie przyrosty, zdrowotność i jakość uzyskiwanego żywca, a w konsekwencji na efektywność produkcji. Jednak obsługa trzody chlewnej, zwłaszcza przygotowanie i dostarczanie zwierzętom odpowiedniego pokarmu, wymaga dużo czasu i pracy.

 

Przygotowana przez nas oferta zawiera szereg  praktycznych rozwiązań ułatwiających organizację pracy hodowcy związaną z zapewnieniem  zwierzęciu prawidłowego pożywienia.

 

Dostarczenie świeżej czystej wody obok żywienia jest jednym z najistotniejszych czynników środowiskowych wpływających na osiągnięcie sukcesu w  hodowli trzody chlewnej. Woda musi być w odpowiedniej ilości, wolna od zanieczyszczeń i łatwo dostępna. Ograniczanie dostępu do wody wpływa niekorzystnie na wskaźniki produkcyjne.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku przygotowaliśmy szeroką ofertę praktycznych rozwiązań dotyczących zapewnieniu zwierzęciu, na różnym etapie jego hodowli, optymalny dostęp do wody.

Nasza oferta obejmuje:

  • poidła,
  • smoczki,
  • zraszacze,
  • dozownik do leków Dosatron,
  • mieszalnik do leków,
  • regulator aqualever,

 

Żywienie na mokro

Żywienie na mokro jest jednym z popularniejszych sposobów karmienia trzody chlewnej. W systemie tym pasza zbożowa zostaje zastąpiona mieszanką na bazie serwatki. Mieszanka jest przygotowywana przez specjalne mieszalniki, a następnie transportowana systemem rur do koryt znajdujących się w chlewni. Zaletą tak przygotowanej paszy jest świeżość. Przygotowanie karmy następuje zaraz przed jej podaniem, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zaszkodzi zwierzętom.

 

Jakie są zalety karmienia na mokro?

Karmienie na mokro ma wiele zalet, z których najważniejszą jest uniwersalność. Metoda karmienia na mokro może być wykorzystana zarówno do karmienia tuczników, jak również loch i prosiąt. Trzoda karmiona w ten sposób jest zdrowsza, ponieważ mieszanka nie zawiera żadnych niepożądanych substancji i jest lepiej przyswajana przez układ pokarmowy zwierząt niż pasze zbożowe. Zdrowe żywienie przekłada się na wysoką jakość mięsa. Kolejną zaletą metody karmienia na mokro jest wygoda. System jest w pełni zautomatyzowany i sterowany przez komputer. Wystarczy ustawić godziny podawania pokarmu, ilość paszy i jej skład. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o szczegółach żywienia na mokro, zachęcamy do kontaktu. Nasi pracownicy chętnie udzielą odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? POBIERZ PLIKI DODATKOWE: