BAner Eurotier - Targi Eurotier 2018

 Podczas targów EuroTier zaprezentowaliśmy automatyczne dozowniki paszy, system zarządzania fermą Fetura Cloud oraz stację selekcyjno-ważącą dla tuczników.

Dozowniki poprawiają kondycję lochy oraz ilość produkowanego mleka przez podawanie kilku posiłków dziennie. Dane dotyczące spożywanego pokarmu są na bieżąco analizowane, a na ich podstawie tworzone są raporty żywieniowe.

DSC 0608 300x289 - Targi Eurotier 2018

Istnieje duża możliwość konfiguracji systemu i monitorowanie stanu lochy przez 24 godziny na dobę. Zarządzanie systemem może odbywać się w chlewni, w biurze lub zdalnie za pomocą Internetu z poziomu smartfona i tabletu, ale również przy pomocy komputera stacjonarnego, czy też laptopa.

Stacja selekcyjno-ważąca dla tuczników to urządzenie służące do ważenia, kontroli przyrostów i selekcjonowania zwierząt według ich masy ciała. Klatka posiada trzy wyjścia. W pierwszym umieszczonym po lewej stronie zwierzęta otrzymują lepszą paszę, a w drugim, który znajduje się po prawej stronie urządzenia, standardową mieszankę. W trzecim tj. środkowym znajduje się wyjście.

DSC 0560 e1548419438217 - Targi Eurotier 2018

Stacja wchodzi w skład systemu Wesstron Fetura Cloud, umożliwiającego zarządzanie oraz pełny monitoring fermy. Dzięki niemu hodowca może na bieżąco śledzić m.in. poziom pracy wentylacji, poziom gnojowicy, amoniaku i CO2.

DSC 0675 e1548420033187 - Targi Eurotier 2018

Generuje też raport stanu paszy w silosach, historię leczenia, karty loch, statystyki hodowli, a także kontroluje urządzenia na fermie. Dostępna w ramach systemu aplikacja daje możliwość nadzoru przez Internet. Jest kompatybilna z Androidem, IOS oraz innymi systemami mobilnymi.